Zaregistrujte se na náš eshop a získejte za každý nákup v hodnotě nad 500 Kč uskutečněný v našem internetovém obchodě bonusové body. Při každé další objednávce je lze převést na slevový kupón nebo proměnit za dárky.

 

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Košík: 0 položek
Pokladna: 0 Kč

Anketa

Jak jste se o nás dozvěděli?

Ukázat výsledky

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

CYBEX JUNO 2-FIX VÍTĚZEM TESTU

EVROPSKÝ TEST DĚTSKÉ BEZPEČNOSTI 11/2013

CYBEX JUNO 2-FIX JE VÍTĚZEM TESTU ORGANIZACE STIFTUNG WARENTEST A OBDRŽELA NEJVYŠŠÍ HODNOCENÍ "VERY GOOD" OD ADAC

Autosedačka skupiny 1, CYBEX Juno 2-fix, byla v nejnovějším testu 11/2013 organizace Stiftung Warentest a autoklubu ADAC, oceněná hodnocením "VERY GOOD" (1.4). Jako jediná ze všech 16 testovaných dětských autosedaček všech věkových skupin, zcela splnila podmínky testu a byla oceněna váženým hodnocením "VERY  GOOD"  ve  všech  třech  oblastech:  Bezpečnost  při  nehodě, Manipulace/Ergonomie a Obsah látek.

Jsme nesmírně rádi za skvělý výsledek autosedačky Juno 2-fix v testu 11/2013, především v těchto oblastech:

1.       Celkový vítěz testu napříč všemi věkovými skupinami

2.       Nejvyšší hodnocení "very good" ve všech hodnocených oblastech

3.       Velmi dobrá manipulace s prakticky žádnou možností špatného užití

Autosedačku CYBEX JUNO 2-FIX najdete v naší nabídce ZDE

 

STIFTUNG WARENTEST O AUTOSEDAČCE JUNO 2-FIX:

"Velmi dobrá autosedačka s bezpečnostním pultem! Není potřeba systém pásů! Velmi dobrá, lehká autosedačka s bezpečnostním pultem pro děti až do cca 4 let. Velmi dobrá ochrana za použití připojení ISOFIX, téměř žádný rozdíl s verzí bez ISOFIXu. Velice snadná instalace, nesprávné použití je prakticky nemožné. Spousta místa pro dítě, které má zároveň i dobrý výhled ven. Velmi dobré zpracování a jednoduchá údržba."

 

Produkty CYBEX každý rok podstupují stovky crash testů. Každý nový crash test vede k okamžitým zlepšením a dalšímu vývoji našich produktů. Především v hlavních částech dětské bezpečnosti byly vyvinuty nejrůznější patenty.

Jednou z těchto inovací je i patentovaný bezpečnostní pult. Inženýři ze společnosti CYBEX dlouhou dobu pracovali na možnosti vylepšení bezpečnosti dětských autosedaček v pozici po směru jízdy, především v případě čelního nárazu (v 59 % nejčastější typ nehody*).

Problémem ve skupině 1 (cca 9 měsíců až 4 roky) je, že hlava dítěte je v poměru k jeho tělu, stále poměrně těžká. Při čelní nehodě zadržují běžné systémy pásů ramena dítěte vzadu v autosedačce, zatímco jeho hlava je velkou silou vymrštěna směrem dopředu. Podle našich zjištění může toto vést k vážným zraněním v oblasti hlavy a krku. Další nevýhodou systému pásů je možnost nesprávného použití. Terénní studie a výzkumy různých nezávislých organizací, například German Insurance Association (GDV), odhalily, že autosedačky ve skupině 1 se systémem pásů, jsou spojeny s nejvyšším počtem špatného použití (73 %), konkrétně instalace autosedačky ve vozidle a zajištění dítěte. Průzkum ukázal, že nejhorší chybou při zajišťování dítěte do autosedačky se systémem pásů je "prověšený systém pásů v autosedačce" a "ramenní pás mimo oblast ramen".**

S bezpečnostním pultem, podobně jako s nafouknutým airbagem, je energie nárazu rozložena na velké ploše a redukována pomocí energii absorbujícími materiály. Citlivé oblasti hlavy, krku a ramen jsou chráněny. Nově navržený CYBEX nastavitelný bezpečností pult, poskytuje větší svobodu pohybu a je pro dítě pohodlnější, než běžné autosedačky s bezpečnostním pultem.

Z tohoto důvodu využívá CYBEX u autosedaček ve skupině 1 systém v pozici proti směru jízdy nebo bezpečnostními pulty.

Mnoho testů hlavních mezinárodních spotřebitelských organzací, jako například německý "Stiftung Warentest", britský "Which?", francouzský "que choisir" a nejdůležitějších evropských automobilových klubů, jako je německý ADAC, ukázalo, že nejbezpečnější způsob převážení malých dětí je v pozici proti směru jízdy nebo za použití bezpečnostního pultu.

Pokud porovnáme výsledky testů organizace Stiftung Warentest z let 2007 až 2012, 3 nejlepší autosedačky ve skupině 1 (9-18 kg), jsou autosedačkami s bezpečnostními pulty. Také v kombinované skupině 1/2/3 (9 - 36 kg) je převaha systému s bezpečnostním pultem znatelná: 9 autosedaček z 10 nejlepších, jsou autosedačky s bezpečnostním pultem. V roce 2012, Stiftung Warentest a ADAC poprvé dali autosedačce ve skupině 1 hodnocení "very good", v kategorii Bezpečnost při nehodě - byl jím vítěz ve skupině 1, autosedačka s bezpečnostním pultem CYBEX Juno-fix.

"Jsme nesmírně hrdí, že všechny naše produkty z naší současné kolekce obdržely pouze dobré nebo velmi dobré hodnocení ve všech nejdůležitějších evropských bezpečnostních a spotřebitelských testech, provedených například organizacemi Stiftung Warentest a ADAC. Existuje pouze několik málo společností, které dokázaly získat tolik ocenění za dětskou bezpečnost, během tak krátké doby. Bezpečnost dětí je pro nás, ve společnosti CYBEX tou nejdůležitější prioritou, které jsme zcela oddaní." Martin Pos (zakladatel a CEO splečnosti CYBEX).

 


 


*) Zdroj: bast - Federal Highway Research Institute, Booklet F 67, 2007 "Optimalizace systémů dětské bezpečnosti v automobilech."

**) Zdroj: German Insurance Association (GDV) "Celkový průzkum nehod - špatné používání systémů dětské bezpečnosti - pozorovací studie 2008"

 

 

 

Články

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

© 2022 www.detskyraj.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o. Zobrazit panel o souborech cookie.

TOPlist